Artykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 15 kwiecień 2019

12 kwietnia 2019 w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego im. Ignacego Łyskowskiego w Grubnie, odbyły się eliminacje okręgowe XLIII edycji OWiUR

Naszą szkołę reprezentowali:

  1. Gryszkiewicz Grzegorz - blok produkcja zwierzęca
  2. Szarafin Wojciech         - blok produkcja roślinna -  zajął III miejsce

Zwycięzcy eliminacji okręgowych we wszystkich blokach w czerwcu będą walczyć w finale OWiUR, który w tym roku odbędzie się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Hańczowej (woj. małopolskie)

Olimpijczycy musieli najpierw zmierzyć się z częścią teoretyczną, w której trzeba było rozwiązać test zawierający 60 pytań. Następnie czekała ich część praktyczna, a w niej trzy zadania do wykonania.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Patronem medialnym XLIII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych jest Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu APRA oraz multiportal Agropolska.pl. Organizatorem zmagań jest Komitet Główny OWiUR przy Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach.

                                    H. Plichta

Dział: Informacje

Odwiedziło nas

Today 36

Yesterday 69

Week 180

Month 1056

All 5762058

Currently are 194 guests and no members online

Kontakt

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

im. Stanisława Staszica

ul. Szkolna 2 83-115 Swarożyn

tel/fax 58 536 93 93

e-mail: szkola@zsckrswarozyn.pl

www.zsckrswarozyn.pl

ZSCKR na Facebook'u

Mapa